Jdi na obsah Jdi na menu
 


Led Zeppelin

4. 11. 2008

              Led Zeppelin

    Když jsem se jako hudební nemluvně rozhlížel kolem sebe ovlivnilo mě hned několik hudebních uskupení.Mé rockové batolení se odehrávalo v sedmdesátých letech,tak si asi dovedete představit které kapely mne asi oslovily,jenom ještě dodávám že jsem hrál na kytaru a zakládali jsme v té době s kamarády/podobně postiženými/různé,více či méně úspěšné,big beatové formace.

  Tehdy mne asi nejvíce ovlivnilo,,sdružení´´zvané Deep Purple,,skvělá muzika´´která mi jako muzikantovi jasným a srozumitelným způsobem ukázala jak se to má dělat.Byla to dobrá hudba a je stále i po těch letech!

  Poslouchal jsem pochopitelně i jiné kapely a bylo jich v té době dost a dost velmi kvalitních,které měly co říct.

   A teď jsme u meritu věci!Pochopitelně jsem již v té době registroval název,,Led Zeppelin´´,dokonce některé hitovky mi i utkvěly v paměti ale to bylo asi tak vše.Prostě,,Zeppeliny jsem v té době nějak minul´´!Zřejmě náctiletému a tiletému nepřipadaly dostatečně razantní a jasní!

  A pak jsem dospěl,neboli zestárnul,,přiměřeně´´,a napadlo mne po letech si oživit hudbu mládí.Začal jsem si z internetu stahovat,,pouze pro vlastní potřebu,OPRAVDU´´pecky a kapely co mne nejvíce kdysi ovlivňovaly.Začal jsem,jak jinak,Deep Purple,a byla to bomba.Fascinovaly mne stejně jako před lety.Po nějaké době se mi ovšem oposlouchaly a už mě tolik nebavily.Zkusil jsem tedy,,Nazareth,Uriah Heep a.t.d. ale vydrželo to vždy jen na chvíli.

  No a potom mi tam vyskočily Zeppelini.Zprvu jsem se zdráhal,podvědomě jsem si pamatoval že jsem je nikdy moc neposlouchal,ale pak jsem si pár pecek stáhnul a EJHLE !!!Je to ONO!!!Chytlo mě to a nepouští!!!

  Objevil jsem tedy kapelu skoro třicet let po jejím zániku a ona mne oslovila a  uchvátila!!

  Ani moc nelituji že mne Zeppelini před lety tolik nebraly,připravilo by mě to o ten zážitek že je objevuji až teď.Doporučuji,zkuste to taky!!

  Jenom ještě dovětek,někde jsem četl že Zeppelini chystají návrat a nějaké turné,ovšem bez zpěváka Roberta Planta,on prý nemá zájem a tak by měl být nahrazen.Popravdě nevím zda toto turné proběhlo či ne,ale upřímně bez Planta to nebude nikdy ono.Bylo by to jako pít teplý pivo nebo tak nějak podobně,prostě bych si to asi nevychutnal.

  Ještě na konec,,díky bože že jsi dal světu Led Zeppelin i když bohužel jenom na velice krátkou dobu!

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář