Jdi na obsah Jdi na menu
 


Umřel mi pes !

1. 3. 2008

 

               Umřel mi pes !

 

        Minulý týden touhle dobou tu ještě byl,házel jsem mu na zahradě takový kousky dřeva.Byla to naše hra,on aportoval a byl šťastný.Byl to už starší pán a když se vracel ke mě s přáním abych ještě házel podlomila se mu přední noha ale on to ke mě ještě dokulhal a dožadoval se dalšího hodu.Lekl jsem se že si nohu zlomil,ale nekňučel tak jsem ho nechal chvilku odpočívat že se to třeba spraví.Pak se zvednul a odkulhal do boudy a vypadalo to že si odpočine a bude to v pořádku.

  Nebylo!!!

  Za chvíli se mu podlomily obě přední a křeče dostal i do zadních.Asi za pět minut ležel zcela bezmocně a mohl hýbat už jenom hlavou.Vzalo to velice rychlý konec.

   Zavolal jsem doktora který okamžitě rozpoznal masivní infarkt a provedl eutanázii.Byl jsem u svého psa až do konce a mohu zodpovědně prohlásit že psí eutanázie nebolí a je velice rychlá a milosrdná.

  Všechno se to seběhlo tak rychle že jsem si to ani plně neuvědomil.Došlo mi to až dnes.UMŘEL MI PES!!

    Někdy mě štval,když zlobil nebo moc štěkal.Ale ztratil jsem v něm přítele.Ať jsem přišel domů kdykoli a v jakémkoli stavu vždy mne vítal,,na rozdíl od manželky´´,byl vděčný za každý okamžik který s ním člověk strávil,nikdy mi nenadával a bylo by toho ještě dost.Strávil s námi osm let života,na rotvajlera je to prý dost,stal se členem rodiny a teď si klidně umře,jako by nic!!

  Budiž Ti země lehká a v mých vzpomínkách budeš žít co budu živ já.Měj se dobře v psím nebi!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Rakvičky

(Ricky, 30. 10. 2012 12:19)

Okamžiky ztráty můžou ulehčit rakve pro pejsky - můžete je použít i na zahrádku. Třeba tady vám je dovezou až domů ještě v ten samej den: http://www.dobre-krmeni.cz/potreby-pro-psy/rakve-pro-psy/

už to nezvladne

(anonimka, 24. 7. 2008 22:14)

Ahojky ten přiběh je moc smutnej co se ti stal:'-( ja ted proživam to samy!!!!Dneska mi umřel pejsek a sem z toho uplne v prdeli!!byl moje všechno !!!když sem šla ze školy přivital me!!!hral si semnou!!!aportovala sem mu a byl strasne stastnej!!!!a jednoho se stala tragicka neštastna nahoda!!!srazili ho autem!!!!!!§:´-( a ja už to bez něj nezvladnu !!!!!!!!!!už nikdy!!!!:´-(

Re: už to nezvladne

(dana, 29. 10. 2011 10:47)

Ve čtvrtek večer jsem jela k rodičúm a vzala jsem s sebou svého psího miláčka.Po vystoupení z našeho auta čekal až mu dám povel volno a on bude moci jít na návštěvu kam moc rád chodil.Ten povel který jsem mu dala si budu moc vyčítat ,do ted nevím kde se tam to auto vzalo,jen brzdy tupý náraz a můj Kony v kaluži krve.Vzala jsem ho do náruče a cítila jak odchází.Včera jsem ho pohřbila na zahradě je mi moc smutno chybí mi nedokážu se z toho vzpamatovat ani vybrečet.Stále ho volám prosím o odpuštění nikdy na něj nezapomenu.

Tak moc tě chápu

(Kami, 7. 10. 2011 11:47)

Mě odešel pes - kříženec - nalezenec. hrozně silná osobnost, který na cvičáku na závodech porazil všechny čistokrevné i velké psy. byl to srandista, který miloval společnost a mě. a já jeho. měla jsem ho jako dítě.. a ted... ho pořád hledám a doufám, že se třeba převtělí do nějakého nového pejska... na toho ale ještě nemám sílu :( je to příšerné. trpíme celá rodina

Dva roky

(karolina, 30. 11. 2009 22:07)

Dva roky už postrádám svého přítele z nejdražších, a drásající bolest z toho rozloučení přešla časem do jiné, tupé, stálé bolesti a neschopnosti se z ničeho těšit, když on už nežije...Dva roky...

umřela mi moje zlatá fenka

(sona, 14. 6. 2009 19:47)

nemohu se s tím vůbec vyrovnat.Je to nesnesitelná bolest- nevím si rady jak z toho ven.Byl to krásný vztah- stačilo aby se na mne podívala a věděla jsem co chce.Dlouho jsme úpěšně bojovali s nemocí a já byla štastná , když jsem viděla jak ji má péče a léky pomáhají.nebylo nic co by mi bylo zatěžko pro ni udělat.Ráda bych se o ni starala i dále ale nemoc vše ukončila.Nemůžu si zvyknout, že neslyším její tapkání.tolik bych jí chtěla pohladit.Byly to nádherné roky .Snad se pro mne stane časem milou vzpomínkou - ale zatím mi to bolest a slzy nedovolí.

Taky

(Gustav, 11. 5. 2009 14:11)

To je smutné. Mě se to v noci stalo taky. Chudák měla zánět, který se jí dostal do celého těla. :(